Руски колекционери предоставиха част от антикварните си предмети заизложба в Музея на народното творчество и приложното изкуство в Москва.
Руски колекционери предоставиха част от антикварните си предмети за
изложба в Музея на народното творчество и приложното изкуство в Москва.
На изложбата може да се видят около 3 000 стари музикални инструмента и
дървени автоматични играчки. Впечатляват джобните часовници, някои от които могат да достигнат цена от 300 000 евро.
В музея са показани и знамена от времето на Съветския съюз - колекцията е собственост на руски депутат. Познавачите могат да се се насладят на изящни фигури на Буда, изработени през различни векове, както и на интересни декоративни фигурки. Частните колекции временно допълват постоянната експозиция в музея, която включва предимно традиционни руски играчки и изделия от порцелан и стъкло.
Двама от колекционерите, предоставили предмети, са сред 100-те най-богати руснаци, според класация на руското издание на Форбс.