Във Военноморската база в Бургас бяха кръстени най-новите ни фрегати “Верни” и “Горди”. Двата кораба до скоро бяха в състава на военноморските сили на Кралство Белгия.
Във Военноморската база в Бургас бяха кръстени най-новите ни фрегати “Верни” и “Горди”. Двата кораба до скоро бяха в състава на военноморските сили на Кралство Белгия.
Новите фрегати ще участват в екскортни операции, контрол и защита на корабоплаването, защита от въздушен, подводен и надводен противник. Задачите, които ще изпълняват са свързани и със спасяване на бедстващи кораби и самолети на море, както и участие в учения и операции на НАТО. Така военноморският ни флот придобива статут на пълноправен партньор в мироопазващи операции в Черно и Средиземно море.
Николай Цонев - министър на отбраната: “Вие знаете, че модернизацията е приоритет за политиката на министерството на отбраната и това е един факт от сътрудничеството между България и Белгия. Смятам, че по този начин ние изпълняваме своята програма за издигане боеспособността на българските военноморски сили и укрепване на оперативните способности на българската армия.”
Джиро Д‘Италия в България: Започва първият етап от надпреварата между Несебър и Бургас
"Купих си хляб и парите свършиха": За какво стигнаха на пенсионерите великденските добавки?
Румен Радев пред НС: Нямаме илюзии за кризите и изпитанията, които стоят пред правителството
Тежка катастрофа край Карнобат – 16-годишен младеж е с опасност за живота