Внукът на Кирил Рашков днес следобед се предаде на полицията в Пловдив. Кирил Рашков - младши беше обявен за общодържавно издирване. Той е разследван за закана за убийство.
Внукът на Кирил Рашков днес следобед се предаде на полицията в Пловдив. Кирил Рашков - младши беше обявен за общодържавно издирване. Той е разследван за закана за убийство.
Обвинението е заради жалба, подадена на 1 октомври, в която се твърди, че минути преди да бъде прегазен 19-годишният Ангел Петров, Кирил Рашков-младши го заплашил с убийство.
Също като дядо си, Кирил Рашков - младши е задържан след жалба на чичото на убития Ангел - Веселин Христев. В сигнала до полицията той описва как минути преди племенникът му да бъде жестоко премазан, наследникът на ромския бос в компанията на двайсетина свои приятели го заплашил със смърт.
За да илюстрира сериозността на намеренията си, Кирил-младши размахал сабя. Свидетели на заканата за къврава саморазправа станали десетина жители на селото.
Днес всички са били разпитани пред съдия - казаха от прокуратурата в Асеновград. Засега, най-големият внук на Кирил Рашков ще остане в ареста поне за 24 часа.
Калоян Димитров - районен прокурор на Асеновград: - „Тепърва ще се събират доказателства и ще се установява доколко има доказателства за повдигане на обвинение. Евентуално, ако се съберат такива ще му бъде взета и мярка с постановление за 72 часа".
Цяло денонощие продължи сагата със залавянето на 24-годишния Кирил-младши, който беше обявен за общодържавно издирване още вчера.
Докато и полиция, и прокуратура го издирваха под дърво и камък, хората в Катуница оживено коментираха как вчера наследникът необезпокоявано пазарувал в местния магазин. Ангел и Йорго Рашкови също се навъртали из селото, но използвали чужди коли със софийска и старозагорска регистрация.
Други пък разказаха, че са засекли в Пловдив единият от мерцедесите на фамилията, в който пътували синовете и внуците на Кирил Рашков.
Щом видели хора от селото обаче, те изчезнали на секундата. Носят се и слухове, че синът Ангел обикалял нощем опожарените имоти, за да огледа щетите и дори започнал да прави ремонти в някои от къщите.