Полицията установи самоличността на мъжа, който вчера пусна две димки пред парламента. Оказа се, че представилият се като Джон Смит от Нова Зеландия всъщност е Иван Пейчев от София, научи "По света и у нас" от свои източници.
Полицията установи самоличността на мъжа, който вчера пусна две димки пред парламента. Оказа се, че представилият се като Джон Смит от Нова Зеландия всъщност е Иван Пейчев от София, научи "По света и у нас" от свои източници.
Мъжът е на 35 години. Той не е познат на полицията, няма психически отклонения. Според информация от разследващите, Пейчев твърди, че се е добрал до парламента с кораб по Перловската река. Мистичният димкаджия бе заловен със сак, в който имаше фалшификат на бомба. Засега Пейчев не отговаря на въпросите откъде е взел димките и защо ги е хвърлил пред главния вход на парламента. Очаква се с прокурорско разпореждане арестът на мъжа да бъде удължен до 72 часа. На Пейчев най-вероятно ще бъде повдигнато обвинение в хулиганство.
Андрей Янкулов: Няма правен хаос около казуса с Андрей Гюров, спекулациите са политически
Двама отиват на съд за смъртоносния пожар в дома за възрастни в Рояк, отнел живота на девет души
Операция срещу купуването на гласове в Кърджалийско, иззеха тефтери с имена и пари
Пет политически партии влизат в парламента, а една е под чертата, сочи проучване на "Алфа Рисърч"
Андрей Гюров: С пакета от мерки имаме за цел да спрем поскъпването за българските граждани
Войната в Близкия изток: Ще стане ли Пакистан домакин на мирни преговори между САЩ и Иран?