ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Сандански предпочитан, въпреки кризата

bnt avatar logo от Добрина Грачанлиева
A+ A-
Чете се за: 01:02 мин.
Икономика

Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация отличи с престижни награди за балнеолечение и средиземноморски кухня три хотелски коплекса в Сандански. Въпреки кризата курортният град успява да привлича много български и чуждестранни туристи с качествено обслужване и изгодни двудневни пакети, които включват спа процедури с минерална вода и вкусна средиземноморска храна.

сандански предпочитан въпреки кризата

Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация отличи с престижни награди за балнеолечение и средиземноморски кухня три хотелски коплекса в Сандански. Въпреки кризата курортният град успява да привлича много български и чуждестранни туристи с качествено обслужване и изгодни двудневни пакети, които включват спа процедури с минерална вода и вкусна средиземноморска храна.

Големите гръцки туристически групи, които до миналата година за коледните празници запълваха хотелските комплекси в Сандански, все още не са направили резервации. Хотелиерите твърдят, че вече не разчитат толкова на гости от южната съседка, а предимно на български туристи.

Илия Пасков - председател на Сдружението на хотелиерите, ресторантьорите и туроператорите в Сандански: ”Съобразихме с изтънелия портфейл на нашия туристи и намалихме доста цените, дадохме много атрактивни цени и може би в това отношение сме водещи в целия туризъм в България.”

Масово туристи за празниците резервират места в средиземноморските ресторанти, защото там се предлага прясна риба, вкусно приготвени морски дарове и екзотични деликатеси, а цените не са по-високи от тези в другите заведения.

Димитър Атанасов - управител на средиземноморски ресторант: ”Нашият
специалитет е риба в морска сол, която доста се харесва на клиентите."

Луксозните хотелски комплекси, които предлагат двудневни пакети с празнична вечеря и спа процедури за 150 лева за Коледните празници, вече са резервирани. Тези в Гърция обаче все още имат свободни места, въпреки че цените на туристическите услуги там са по–ниски с 30-40 процента в сравнение с миналата година.

Анастасия Василева – собственик на туроператорска агенция: „Можеш в
Гърция да почиваш с включена Нова година за 200-250 евра за стая. А миналата година как беше? Миналата година беше доста солено до 400-450 евра."

Според хотелиерите, тази година за новогодишните празници се очаква
да пристигнат руски туристи, които харесват спа процедурите и традиционна българска кухня.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?