Според първата оценка на Националната статистика към ноември 2011, крайната продукция в селското стопанство през годината възлиза на 8 млрд. и 440 млн. лв.
Според първата оценка на Националната статистика към ноември 2011, крайната продукция в селското стопанство през годината възлиза на 8 млрд. и 440 млн. лева.
Продукцията се увеличава с 13,5 % спрямо предходната година, като нарастването се дължи основно на ръста на цените с 15,9 на сто. Крайната продукция по базисни цени от зърнените култури възлиза на 2 млрд. и 298 млн. лева. Тя заема най-голям дял в крайната продукция, следвана от техническите култури, селскостопанските животни и продуктите от животновъдството. Добавената стойност в селското стопанство нараства с 13,1 % спрямо 2010 г., което е предизвикано от увеличението на цените - с 31,9 %.
Премиерът иска от ресорните министри мерки за облекчаване натиска на високите сметки за ток
От "Лукойл България" обявиха, че дружествата продължават да работят в нормален режим
След приемането на еврото: Как да бъдат привличени френски инвестиции в България
След ударите срещу Иран: Великобритания ще позволи на САЩ да използват нейни бази в Близкия изток
Заради конфликта в Близкия изток: Цената на петрола може да достигне 100 долара за барел