Бургаският окръжен съд ще заседава по делото за отнемане на имущество на Димитър Желязков-Очите. Комисията “Кушлев” настоява съдът да отнеме в полза на държавата имущество за повече от 2 млн. лв. на Митьо-Очите.
Бургаският окръжен съд ще заседава по делото за отнемане на имущество на Димитър Желязков-Очите. Комисията “Кушлев” настоява съдът да отнеме в полза на държавата имущество за повече от 2 млн. лв. на Митьо-Очите.
Очаква се днес да стане ясно дали са валидни данъчните декларации и документите за произход на доходи и имущество, представени от защитата на Димитър Желязков. Единадесет финансови експерти от Бургас отказаха да правят икономическа и съдебно-счетоводна експертизи за дейността на фирмите на Митьо Очите. Проверката срещу него започна през 2007 г. Комисията “Кушлев” е установила, че той е реализирал приходи в размер на 257 минимални работни заплати за страната, а разходите му са колкото 12 000. Според събраните доказателства няма данни за законни доходи на Очите, които да му позволяват придобиването на апартамент в Несебър, дворни места, магазини, складове и 4 леки автомобила. Димитър Желязков излежава присъда "лишаване от свобода" в затворническите общежития край село Житарово, след като се призна за виновен като организатор на група, занимаваща се с разпространение на наркотици.
Обрат в делото: Ключов свидетел без спомен за катастрофата с АТВ в столичния квартал "Христо Ботев"
Прокуратурата в Добрич разследва причинена смърт по немарливост за 4-годишно дете
Правосъдният министър Янкулов сезира Прокурорската колегия за нарушения на Сарафов
Пенсиите на 355 000 работещи пенсионери ще бъдат преизчислени от 1 април
43 случая на морбили в страната към края на март – здравните власти призовават за имунизации