Православната църква днес отбелязва Велика събота - последният ден от Страстната седмица преди Христовото Възкресение. Днес жените посещават гробищата, преливат и прекадяват, раздават боядисани яйца и хляб за душите на мъртвите. В Русе катедралният храм „Света Троица" посрещна десетки миряни пожелали да измолят покой за близките си.
Православната църква днес отбелязва Велика събота - последният ден от Страстната седмица преди Христовото Възкресение. Днес жените посещават гробищата, преливат и прекадяват, раздават боядисани яйца и хляб за душите на мъртвите.
В Русе катедралният храм „Света Троица" посрещна десетки миряни пожелали да измолят покой за близките си.
Велика събота е и последният ден, в който могат да се боядисат яйцата за Великден. Празникът е свързан с оплакването и погребението на Исус Христос от майка му Света Богородица и жени, носещи миро. На Велика събота църквата възпоменава телесното погребение на Христос и слизането му в ада.
Национална програма по профилактика: От есента ще има безплатни противогрипни ваксини за деца
Безплатни грипни ваксини за децата от есента осигуряват от Здравното министерство
Проектокабинетът "Радев": Кои са номинираните за министри в новото правителство?