ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Дързък обир на златарски магазин

bnt avatar logo от Йордан Димитров
A+ A-
Чете се за: 00:45 мин.
У нас

Кадри от дързък обир на златарски магазин, извършен в Казанлък на 6 март разпространи МВР. Записът е от охранителните камери на магазина.

дързък обир златарски магазин

Кадри от дързък обир на златарски магазин, извършен в Казанлък на 6 март разпространи МВР. Записът е от охранителните камери на магазина.

Сцената на обира е като от холивудски филм, а криминалистите призовават всеки, който има информация за бандитите, да се обади на телефон 112. Чрез компютърна програма полицаите са свалили маската на един от обирджиите.

Обирът е извършен минути след като златарският магазин бил затворен. Точният час е 19 и 20 минути. Собственикът още не си бил тръгнал - в мига на атаката прибирал накитите от стъклените витрини в метална каса.

Това било и най-удобното време за златния удар. За ужас на мъжа маскираните бандити разбили за секунди входната врата с десеткилограмов метален чук.

Собственикът нямал време да натисне паник бутона, бил пребит от тримата маскирани, нахлули в магазина. Един от бандата останал пред вратата с пушка помпа в ръце. Докато грабели с шепи накитите, на централната витрина небрежно оставили пистолет, после го прибирали в една от торбите, това ясно се вижда на кадрите. Всичко се случило за две минути.

Според криминалистите обирът е планиран дълго време. Няма данни да има други членове на бандата, които да са подсигурявали подстъпите за случайна поява на полицаи, както обикновено се случва при подобни удари. Няма данни и сот-а да е бил заглушен. Плячката била 3 килограма злато.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?