Цената на билета за градския транспорт в София няма да се увеличава, въпреки покачващите се цени на горивата. Това заяви кметът на столицата Йорданка Фандъкова в сутрешния блок на БНТ.
До броени дни се очаква да се открие вторият лъч на метрото. 130 000 софиянци ще се възползват от най-бързия транспорт в столицата. Увеличение на услугата не се предвижда на този етап.
Йорданка Фандъкова-кмет на София:
- Задържаме я тази цена, защото основното ни усилие е да дадем алтернатива на хората. За да може те да идват в центъра, да свършат своята работа, използвайки метрото, трамвая или тролеите.
В момента тече и проектът за модернизация на градския транспорт. Следващата година предстои доставката на 50 нови тролейбуса, които ще облекчат условията по време на път. Автобусните линии засега ще забавят своята актуализация.
Йорданка Фандъкова, кмет на София:
- Затова в момента се подготвя проект, който ще ни позволи да кандидатстваме за европейски средства за доставката на над 100 съчленени автобуси. Това, разбира се, е нещо, върху което работим и предстои да се случва.
Кметът на столицата коментира и темата със столичните училища, в които ремонтът все още не е прикючил. По-голяма част от тях ще отворят врати на 15 септември, а тези, които не успеят - ремонтът ще се извършва по време на учебните заниятия, като това няма да пречи на учебния процес и допълни, че ремонтните дейности ще подобрят енергийната ефективност.