ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Борис Велчев: Моряците ни ще бъдат съдени в Испания

bnt avatar logo от Таня Илиева
A+ A-
Чете се за: 00:34 мин.
У нас

Днес главният прокурор Борис Велчев не даде оценка за работата на прокуратурата. Той заяви, че у нас също ще се разследва евентуална организирана престъпна група, свързана с кокаина. В България в ареста няколко дни престояха Дойчин Дойчев, сочен като организатор на престъпната група, и Руслан Колев - с обвинение, че е организирал транспортирането на кокаина.

борис велчев моряците бъдат съдени испания

Днес главният прокурор Борис Велчев не даде оценка за работата на прокуратурата. Той заяви, че у нас също ще се разследва евентуална организирана престъпна група, свързана с кокаина. В България в ареста няколко дни престояха Дойчин Дойчев, сочен като организатор на престъпната група, и Руслан Колев - с обвинение, че е организирал транспортирането на кокаина. Двамата бяха освободени след като специализираният съд прецени, че липсват доказателства за наличие на организирана престъпна група, а спецпрокуратурата се съгласи с мотивите.

Главният прокурор Борис Велчев потвърди, че задържаните в Испания български моряци ще бъдат съдени там.

Борис Велчев - главен прокурор на Р България:
- Има принципи на международното наказателно право и принципи на националните наказателни законодателства. Въпрос на извършване на престъплението.

Не мога да дам оценка на работата на българската прокуратура. Предстои да се запозная с това, което е извършено досега. При всички случаи онази част от дейността на евентуалната организирана престъпна група, която е свързана с кокаина в България, ще бъде много внимателно разследвана.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?