ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Първият изнесен център за спешна помощ

bnt avatar logo от Цвета Младенова
A+ A-
Чете се за: 00:38 мин.
У нас

Линейките в София вече няма да тръгват само от едно място - централата на "Бърза помощ" в центъра на града. Днес беше открит първият от допълнителните 4 центровете на дислоцираната спешна помощ в Кремиковци. Предвижда се да бъдат направени още такива центрове в 3различни точки на града - район "Студентски", "Люлин" и "Надежда". Така се цели спешните екипи да достигат по-бързо до пациентите.

първият изнесен център спешна помощ

Линейките в София вече няма да тръгват само от едно място - централата на "Бърза помощ" в центъра на града. Днес беше открит първият от допълнителните 4 центровете на дислоцираната спешна помощ в Кремиковци. Предвижда се да бъдат направени още такива центрове в 3
различни точки на града - район "Студентски", "Люлин" и "Надежда". Така се цели спешните екипи да достигат по-бързо до пациентите.

Финансирането на ремонта на спешните пунктове е изцяло общинско. Обмисля се такива изнесени центрове да има и в Пловдив, Варна и Бургас. Предстои и до 2013-та да бъдат обучени 6 500 лекари, медицински сестри и шофьори в специалността "Спешната помощ" по програма, съфинансирана от Европейския съюз.

Десислава Атанасова - министър на здравеопазването:
- Да, има подсигурени екипи - 16 човека ще рабоят тук. Един екип ще работи постоянно от лекар, медицинска сестра и шофьор или лекар, фелдшер и шофьор, както и един мобилен екип с автомобила.

Йорданка Фандъкова - кмет на София:
- Тук се очаква около 2000 души месечно да потърсят спешна помощ в този
регион, което означава, че тези хора няма да чакат по един час линейката докато дойде от центъра на София до тук.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?