Голи женски тела и екологични мотиви. Това е акцентът в новата изложба на пловдивския художник Георги Симов, която той предствавя до 10 ноември в столицата. В над 50 живописни платна експресионистът провокира зрителя с ярки цветове и нетрадиционен усет за живота. Авторът признава, че жената е негова муза, но вдъхновение черпи и от твърдите парчета на Джими Хендрикс и Дийп Пърпъл.
В платната на пловдивския художник ясно личи стилистиката му, насочена към абстрактната живопис. За своите 30 години творчество, авторът е създал и своя специфичната техника на рисуване.
Георги Симов - художник: "Експресионист с една острота - трябва да я имаш отвътре навън, за да може да се получи творба. И до края с платното съм на корида, на битка. Трябва аз да съм победител, иначе няма да се получи нищо."
Под звуците на неповторимата рок-музика на Джими Хендрикс и Дийп Пърпъл, усилена почти до максимум, художникът черпи идеи, които пресъздава с много жар в картините си. Признава, че е по своему луд, което пък му помага на работата. Смята жената за най-голямото вдъхновение.
Георги Симов - художник: "Жената за мен е всичко, то не може без жената, тя е кръговратът в природата за мен. И независимо, че с деформация е поднесена, тя е много живописна в кадър. Има и друг термин, естетика на грозотата, ама иначе
живописно."
Голяма част от платната на Георги Симов са показвани в престижни международни изложби. Според автора последните 10 години са знакови, защото хората са започнали да ценят изкуството. Изложбата "Еспресионистични мотиви" може да бъде видяна до 10 ноември.