ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

НЦИОМ за информираността ни за ядрената енергетика

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:23 мин.
У нас

Национално представително проучване на НЦИОМ показва, че расте броят на хората, които биха гласували с "да" на референдума на 27 януари, след отпадането на АЕЦ "Белене" от въпроса.

нциом информираността ядрената енергетика
Национално представително проучване на НЦИОМ показва, че расте броят на хората, които биха гласували с "да" на референдума на 27 януари, след отпадането на АЕЦ "Белене" от въпроса.

- 62,5% ще гласуват "ЗА" развитието на ядрената енергетика, а 37,5 на сто - "ПРОТИВ";

- Само 7% от участвалите в изследването твърдят, че са отлично информирани по въпросите за ядрената енергетика;

- 38% определят информираността си като средна - в тази група попадат хора с висше образование, със средни и високи доходи;

- 36 на сто от участниците в анкетата смятат, че са слабо запознати с тази тема. Това са предимно младежи до 29 години, хора с основно образование, и домакинства с по-ниски доходи;

- 19% от интервюираните твърдят, че нямат никаква информация по въпроса. Така отговарят най-вече бедните, жителите на селата и ромите.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?