Жители и гости на Банско за пореден път затвориха пътя за курорта. Исканията на хората са да се разшири ски зоната и да се изгради втори лифт.
Жители и гости на Банско за пореден път затвориха пътя за курорта. Исканията на хората са да се разшири ски зоната и да се изгради втори лифт.
Хотелиери и ресторантьори заявиха, че в града трябва да се развива туризма, а не да се строят заводи. Те подчертаха, че втори лифт е необходим, за да се покрият нуждите на чуждестранните туристи, които все повече негодуват от опашките, които се образуват пред единствения засега лифт.
Кметът на Банско каза, че ако скизоната се разшири, скиорите ще се увеличат от 5-6 хиляди дневно на 8-9 хиляди.
Пореден протест пък в София, Пловдив, Варна и Бургас събра еколози. В столицата защитниците на Иракли и девствените черноморски плажове тръгнаха в протестно шествие от паметника на патриарх Евтимий към парламента.
Те настояват законови промени да гарантират, че няма да се допусне застрояване в девсвените природни местноти по морето. Участниците в шествието се обявиха и против разширяването на ски-зоната в Банско и построяването на втори лифт.
Жегата продължава: До 39° в Сандански и Русе, очаква се захлаждане през уикенда
В Русенската болница прилагат успешно озонотерапия и дават шанс за лечение на диабетни рани
Отново тежък инцидент с воден атракцион край морето – 17-годишно момче е с опасност за живота
Близо 2000 загинали и над 10 000 ранени след земетресение във Венецуела
Жегата продължава: До 39° в Сандански и Русе, очаква се захлаждане през уикенда