Граждани и представители на дребния бизнес от Силистра протестираха срещу високите сметки за ток през януари. Хората настояват за пълна ревизия на електроразпределителното дружество Енерго-про, защото, според тях, сметките им са надписани.
Недоволството срещу декемврийските сметки за ток става все по-масово.
Днес в протестите се включиха хора от Врачанско и Силистренско.
В село Хубавене събраха над 140 подписа срещу електроразпределителното
дружество-монополист ЧЕЗ и заплашиха с гражданско неподчинение.
Подобна е ситуацията и в други райони, където работят други двама
енергийни доставчици - EVN и Енерго-про.
Граждани и представители на дребния бизнес от Силистра протестираха срещу високите сметки за ток през януари. Хората настояват за пълна ревизия на електроразпределителното дружество Енерго-про, защото, според тях, сметките им са надписани.
Със запалени свещи и плакати протестиращите демонстрираха несъгласието си с високите януарски сметки за ток.
Хората се обявиха против монопола на енергийните дружества, както и срещу многото такси, които се начисляват в сметката за ток. Протестиращите не приемат аргументите на Енерго-про, че високите сметки са заради многото почивни дни, студената зима и удължения отчетен период и настояват държавния регулатор да направи проверка.
КЗК проверява ключови сектори: Установени са сериозни проблеми по цялата верига на доставки
Комисар Светлин Лазаров: Изкуственият интелект върви ръка за ръка с киберпрестъпността
Бащата на починалото момиче в Благоевград пред БНТ: Никаква реформа не върши работа в счупена система
Има данни наркодилърите от „Дружба“ да са разпространявали дрога и около училища
Незаконният град край Варна: Изслушват Благомир Коцев в местния парламент