ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Турист падна в пропаст край връх Вихрен
Чете се за: 00:47 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Ремонтираха покрив след урагана във Враца

bnt avatar logo от Илиана Минковска
A+ A-
Чете се за: 00:35 мин.
У нас

Вече е ремонтирана къщата, която остана без покрив след урагана във Враца преди седмица. Това стана благодарение на бързата намеса на общината, откъдето помогнаха на пострадалите с пари и материали.

ремонтираха покрив урагана враца
Вече е ремонтирана къщата, която остана без покрив след урагана във Враца преди седмица. Това стана благодарение на бързата намеса на общината, откъдето помогнаха на пострадалите с пари и материали.

Бурята повреди целия покрив на 3-етажната къща, а собственицити се оплакаха, че нямат пари за ремонта. Затова от общината спешно направиха оглед на щетите и общинският съвет гласува 4 хил. лв. помощ. Работници от
общинското дружество БКС се трудиха на покрива и през почивните дни.

Николай Горнишки, БКС:
- Работим до пари, но мисля, че ще стигнат. Не е маловажно, че и собствениците помагат. Искаме да избегнем дъжда и снега.

Атанас Димитров, собственик:
- Разбира се, че сме доволни. Благодарни сме на всички, които ни помагат - кмета, общинския съвет. Много хора са съпричастни.

Данаил Еленков:
- Помагам на колегата. Дъжд вали, сняг - ще протече таванът. Помощта е много важна, колега беше решил да заложи етажа за заем.

Собствениците на пострадалата от урагана къща казаха, че след ремонта първата им работа ще е да застраховат дома си срещу природни бедствия.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?