Започва рехабилитация на централния варненски булевард "Владислав Варненчик" със средства от държавния бюджет. Това заяви във Варна министърът на регионалното развитие и благоустройството в оставка ЛилянаПавлова. Ремонтът трябва да започне на 18 март и да завърши до началото на активния туристически сезон, като крайният срок е 1 юни.
Започва рехабилитация на централния варненски булевард "Владислав Варненчик" със средства от държавния бюджет. Това заяви във Варна министърът на регионалното развитие и благоустройството в оставка Лиляна
Павлова. Ремонтът трябва да започне на 18 март и да завърши до началото на активния туристически сезон, като крайният срок е 1 юни.
5 милиона лева ще бъдат вложени в рехабилитацията на един от централните булеварди в града. За ремонта и асфалтирането му ще се използва една от най-модерните техники в страната.
"За да може от входа на града до центъра на града този булевард да бъде изцяло преасфалтиран, да бъде преведен във вид и по начин, по който именно за началото на туристическия сезон да бъде осигурено едно комфортно пътуване, защото всички знаем, че този булевард от много години не е ремонтиран, целият е в кръпки, дупки и най-лошото е в огромни "коловози"", обясни регионалният министър в оставка Лиляна Павлова.
Изискването към изпълнителя е да положи качествен асфалт, който издържа на големи разлики в температурите, без да се огъва и да става "на коловози". Преасфалтирани ще бъдат и други централни булеварди във Варна, сред които "Мария Луиза" и "Сливница". Павлова допълни, че Варна ще получи средства и за подобряване на градската среда. Парите - 5 милиона лева, ще бъдат одобрени в края на април.
Министърът в оставка коментира, че протестите в страната не я притесняват. Според нея това е нормална форма на изразяване на мнение
като част от демокрацията. Павлова каза още, че е важно да има добра
синхронизация на исканията и че е дошло времето за по-голямо гражданско участие при вземането на решения на всички нива.
Отчитат спад на продажбите на имоти в големите градове през първото тримесечие на 2026 г.
Над 3500 отменени резервации в Банско за Великден заради войната в Близкия изток
Ормузкият проток се очаква да е централна тема на преговорите между САЩ и Иран в Пакистан
Трима души загинаха при удари в Украйна и Русия преди великденското примирие