ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Първият заразен със свински грип у нас бе изписан от болницата

bnt avatar logo от Зорница Илиева
A+ A-
Чете се за: 00:47 мин.
У нас

Рано тази сутрин от инфекциозното отделение на великотърновската болница беше изписан първият заразен със свински грип у нас студентът Иван Димитров от град Павликени. Според лекарите момчето се връща у дома в добро състояние и няма опасност да предаде вируса на други хора.

първият заразен свински грип нас изписан болницата

Рано тази сутрин от инфекциозното отделение на великотърновската болница беше изписан първият заразен със свински грип у нас студентът Иван Димитров от град Павликени. Според лекарите момчето се връща у дома в добро състояние и няма опасност да предаде вируса на други хора.

Въпреки че дни наред живя в изолатор Иван се прибра при семейството си в Павликени спокоен и усмихнат. Не изпаднал нито за миг в паника, не се е страхувал защото лекарите действали бързо и адекватно.

Иван Димитров: "Те им направиха проби на всички. Като се има предвид, че ядохме салата от една чиния с малката ми сестра, точно в момента, когато се разболявах...самият грип не е опасен."

Надя Димитрова - сестра на Иван: „Повече се притесних за моите приятелки. Някои бяха болни от хрема и доста се бяха уплашили. Но след отрицателните проби всичко беше наред."

Иван смята, че се заразил на летището или в самолета. По думите му в Америка всички са добре инормирани и паника сред хората няма.

Ваня Димитрова - майка: „Не съм имала притеснения за него и за нас. Никой от нас няма никакви симптоми. Изследвани сме, пробите са отрицателни, днес изтича и 7 дневения карантинен период. В никакъв случай населението не трябва да се поддава на паника."

По-големият брат на Иван е студент в Япония. Поддържат постоянна връзка по телефона и въпреки неприятностите смятат да продължат да пътуват и да учат в чужбина.

http://infocenter.bnt.bg/

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?