С празнични шествия днес почитаме делото на светите братя Кирил и Методий. В столицата по традиция шествието тръгна от Архиелогическия музей и стигна до Националната библиотека.
Лошото време и дъждът не успяха да помрачат настроението на хората. Десетки жители и гости на столицата участваха в столичното шествие, за да почетат делото на светите братя Кирил и Методий и славянската писменост, на буквите, които са неразделна част от душата на всеки народ. Именно за съхранението на писмеността и за уважението на всички онези хора, които работят в сферата на образованието, науката и културата бяха насочени и официалните речи на държавниците.
Гореща вълна обхваща и България, предупреждения за опасни температури в цялата страна
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи