Всички деца до седем години трябва да имат карта, за да се возят в градските автобуси във Варна.
От фирма „Градски транспорт“ обявиха, че от този месец започват интензивни проверки и налагане на глоби. Изискването децата да имат такава карта съществува от три години, но досега контрольорите само напомняха на родителите и настойниците на децата. Картата за деца до 7 години се издава безплатно. Тя служи като застраховка при инцидент в автобуса. Издава се срещу акт за раждане на детето и лична карта на родителя, като за облекчение на процедурата отпадна изискването да има снимка на детето.
От фирмата предупреждават, че ако детето няма карта и родителите откажат да платят глоба, контрольорите ще търсят съдействието на полицията. Изискването за такава карта важи за цялата страна, така че картите, издадени в други градове, се признават и във Варна.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите