Хора с диабет и инвалиди от Пловдив отново имат право да получават от държавата безплатни помощни средства за тяхното заболяване. Това стана, след като заболяването им е било потвърдено от Териториалната експертна лекарска комисия.
Преди месеци в новините ви разказахме за проблема, който засяга стотици диабетици от Пловдив и областта. По думите им те са били принуждавани от служителите на социално подпомагане да се отказват от полагаемите им се по закон помощни средства. Веднъж годишно пациентите имат право да получават от държавата пари за ортопедични обувки и стелки. Ако не се откажат от едно тях, Медицинският протокол се обжалва или са принудени да се явяват отново на Териториална експертна лекарска комисия. При повторното явяване обаче те са получили потвърждение за инвалидността си, което позволява да им бъдат отпуснати помощни средства.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?