До края на декември депата в Бяла и Две могили трябва да бъдат затворени, тъй като не отговарят на българското и европейско законодателство за оползотворяване и обезвреждане на битовите отпадъци.
Кметовете на двете общини трябва да организират изхвърлянето на боклуците до депо, което има действащо комплексно разрешително и отговаря на нормативните изисквания. Такива в близост има в Русе, Велико Търново и Никопол. Това се налага, тъй като проектът за модерно депо в Бяла, финансиран с евросредства, се провали, и след препроектиране тази седмица беше възстановен строежът му. То трябва да е готово да края на 2018-та.
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг