Фестивал на изкуствата и занаятите,посветен на престоящите празници Цветница и Великден отвори днес врати в центъра на столицата. Над 80 изложители представят своите ръчно изработени предмети на изкуството, съчетавайки в едно красотата и традициите на двата празника. Посетителите могат да избират сред огромното многообразие и да си купят великденски декорации, рисувани яйца, бижута, дрехи и аксесоари.
Базарът ще е отворен и през почивните дни, като за посетителите ще има вкусни, домашно приготвени сладкиши, както и дегустация на вино от арония, вишна и малина.
Вера Костова, организатор на Фестивала: Преди Великден хората са творчески настроени, идва пролетта и цветята. Затова и събитието е с творческа атмосфера и настроение. Затова имаме и специална зала за работилници, игри и танци, където посетителите могат активно да се включат в творческия процес, освен да разглеждат щандовете с ръчно изработени неща. Могат да си направят нещо, да потанцуват и да се позабавляват.
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"