ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

ГЕРБ и Нова Република са за отсрочка за позицията по делото срещу "Газпром"

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:43 мин.
По света

ГЕРБ и Нова Република поискаха служебното правителство да договори с Европейската комисия удължаване на срока, в който България трябва да представи своята позиция по антитръстовото дело, водено от Брюксел срещу "Газпром". Двете партии проведоха спешна среща в парламента по темата.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време -:-
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Ако в съда бъде доказано, че руската страна е злоупотребила с господстващо положение, България може да предоговори много по-ниска цена на синьото гориво от сегашната, смятат от Нова Република. Според говорителя на формацията Трайчо Трайков служебният кабинет няма нито време, нито експертен капацитет, за да изготви позицията до 5 май, когато изтича крайният срок. Трайков призова с това да се заеме редовното правителство. Според депутата от ГЕРБ Теменужка Петкова няма яснота какво е направил до момента кабинета "Герджиков" и затова поиска изслушване на служебния министър на енергетиката в парламента.

      Трайчо Трайков - Нова република: "Това наистина е момент от ключово значение и фактът, че той съвпада с мандата на едно временно по същество правителство мисля, че е добър аргумент и основание да се иска удължаване на срока, в който вече избраното правителство да представи своята гледна точка".
      Теменужка Петкова - депутат от ГЕРб, бивш министър на енергетиката: "Ние от политическа партия ГЕРБ изразяваме готовност да участваме в подготовката, в обсъждането на едно такова становище, в него трябва да намери отражение и въпросът, свързан с формулата за определяне цената на природния газ. Смятаме, че това е една много важна стъпка, която трябва да бъде предприета. Тя касае цялата българска икономика. Касае битовите потребители".

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?