Китай обяви, че ще забрани вноса и търговията със слонова кост до края на тази година, пише „СайънсАлърт“. Очаква се първите три фабрики за обработка на скъпоценните бивни да затворят врати до 3 месеца.
Китай е най-големия пазар за слонова кост, която се използва за бижута, мебели, дори лекарства. Съществува опасност обаче нелегалният трафик на слонова кост да се насочи в Хонконг, където няма забрана..
Повече от 20 000 слона се убиват всяка година заради техните бивни, като повечето от тях се транспортират до пазарите в Китай, Хонконг и САЩ.
Общият брой на африканските слонове е под половин милион. В някои африкански страни броя на слоновете е намалял с 60 на сто.
Дерогацията на "Лукойл": Удължаването на лиценза намалява риска от поскъпване на горивата
Летището в Катания на остров Сицилия остава затворено и днес заради вулкана Етна
Опасен токсин в млякото: Резултати от проверките в мандри и в търговската мрежа
Преговорите за минималната работна заплата: Държавата и социалните партньори все по-близо до новия механизъм
След акцията срещу „Кръв и чест“: Трима с обвинения, един остава в ареста