Международна конференция за "Европейското бъдеще на транспорта в Централна и Източна Европа" ще се проведе в София. Тя е организирана от Съюзът на международните превозвачи, а основна тема ще са предложените промени в европейското законодателство за превози на товари.
Форумът ще се състои ден, след като премиерът Бойко Борисов, еврокомисарят по транспорта Виолета Булц и представители на българските превозвачи обсъдиха проблемите заради така наречения пакет за "Мобилност".
Вчера беше постигнато споразумение по четири конкретни точки, свързани с правилата за почивката и международно командироване на превозвачите, но тревогата за възможни фалити остава.
Опасенията са, че ако бъдат приети новите правила, добили известност като „Законът Макрон", те ще унищожат бранша. Затова остава в сила заплахата за протести на 17 май, когато в София ще се проведе срещата Европейски съюз - Западни Балкани.
Имунизацията срещу варицела вече е задължителна и безплатна за родените след 1 януари 2025 г.
Ескортираният самолет: Фалшив сигнал задейства най-строгата процедура в авиацията
Проверяват версията за отвличане по случая с изчезналото дете във Варна
Лятна буря в София: Получени са 100 сигнала за паднали дървета и наводнени участъци (СНИМКИ)