Лекари от "Пирогов" спасиха ръцете на двама мотористи, пострадали тежки при пътни произшествия. Само за последните две седмици през спешното отделение са преминали над 20 мотористи, съобщиха от болницата.
Началникът на Клиниката по хирургия на ръката и реплантация доц. Людмил Симеонов и екипът му спасиха ръцете на двама млади мъже, пострадали при ПТП с мотори.
23-годишен мъж претърпя общо 3 операции, за да може доц. Симеонов да възстанови тежките последствия след падането с мотора. Другият пострадал, 32-годишен мъж, пристига в "Пирогов" със сложно счупване в областта на китката. Доц. Симеонов и екипът му го оперират часове наред. Пациентът вече се възстановява успешно в Клиниката по хирургия на ръката след продължителна операция.
Лекарите констатират увеличен травматизъм с мотори в летния сезон. За последните две седмици през Спешното отделение на университетската болница са преминали над 20 мотористи, пострадали при ПТП.
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Ловчанският митрополит Гавриил бе награден с орден „Св. св. Кирил и Методий“ – I степен
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста