ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Нападение срещу Спешния център в Гоце Делчев

bnt avatar logo от Автор: Юл. Караджова, Л. Устаилиева Оператор: Ив. Терзиев, Г. Андонов
A+ A-
Чете се за: 00:54 мин.
У нас

Петима пияни младежи нападат Центъра за спешна медицинска помощ в град Гоце Делчев в ранните часове на деня. Счупени са стъклата на входа на сградата. Навременната намеса на органите на реда успява да предотврати побой над дежурния екип и по-големи...

Нападение срещу Спешния център в Гоце Делчев

Петима пияни младежи нападат Центъра за спешна медицинска помощ в град Гоце Делчев в ранните часове на деня. Счупени са стъклата на входа на сградата. Навременната намеса на органите на реда успява да предотврати побой над дежурния екип и по-големи щети.

Дежурният екип на Центъра за спешна медицинска помощ в град Гоце Делчев приема на телефон 112 сигнал за пострадал младеж пред една от дискотеките на града. Пострадалият е 33-годишният Б.Хавальов от село Абланица.

"Имало побой, младо момче, което било с кървене от главата. Отиват колегите да се отзоват на помощ на адреса, товарят момчето. В мига, в който той слиза от линейката, момчето побягва. Опитали са се да го спрат, но не са успели", разказва д-р Емине Ролева.

Петима приятели на пострадалия, също почерпени в дискотеката, отиват да го търсят в Спешния център и започват да крещят и да нанасят удари  по входната врата. Един от тях успява да счупи едно от стъклата.

"Нищо не може да оправдае такова вандалско поведение. То сериозно нарушава нашата работа", коментира д-р Илия Божиков.

"Екипът беше много напрегнат, изнервен, нощта им е била ужасна. Нападение е имало над екипа. Добре, че са били колегите полицаи, та екипът е останал без видими последствия, само със страха", добавя д-р Ролева.

Екипът на Спешния център е успял да разпознае нападателите. Този, който е счупил стъклото, е бил задържан, но в Районното управление на МВР ни казаха, че в ареста вече няма никой.

Всички в града очакват реална присъда за нарушителите. Нужни са спешни мерки, за да спрат агресивните действия спрямо медиците в Спешните центрове на страната.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?