Юбилейната 25-та българска полярна експедиция ще бъде белязана като нов етап в развитието на проекта Антарктида.
Така определи свършеното през този сезон ръководителят на мисията проф. Христо Пимпирев, който тази вечер се завърна в София. Той разказа, че след две години безуспешни опити най-после многофункционалната машина "Маниту" е доставена на базата ни, пренесено е голямо количество гориво, времето е било благосклонно към учените и научните проекти се изпълняват пълноценно.
Христо Пимпирев: Мога да кажа, че минахме в нов етап на развитие на българската полярна база. От тази година имаме испански телефонен номер, но логистиката и науката вървят ръка за ръка. Изпълняваме национална антарктическа програма. Много млади учени с ентусиазъм работят там - това са геолози геофизици, картографи.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Холивуд и ЕП обединяват усилия в защита на човека в ерата на изкуствения интелект
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг