Гражданите, които трябва да заверят протоколи за скъпоструващо лечение, могат да го направят в районната каса и в нейните офиси, независимо от техническия проблем на НЗОК. Столична каса е преминала на ръчна обработка на протоколите, които – след отстраняване на повредата, ще бъдат въведени в Персонализираната информационна система (ПИС).
По-рано днес стана ясно, че в Здравната каса е възникнала повреда, която е довела до прекъсване на достъпа до общите информационни ресурси на Централното управление на институцията и Столичната здравноосигурителна каса.
За да се осигури безпроблеменното получаване на лекарства, тест-ленти или стоми от страна на здравноосигурените граждани, до възстановяване на нормалното функциониране на ПИС, в Централното управление на НЗОК – ул. „Кричим" №1, ще бъде обособено едно работно място, което да обслужва пациенти, които трябва да заверят или презаверят рецептурните си книжки.
И в момента институцията продължава да работи за отстраняване на повредата.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Собственици на апартаменти в комплекс край Царево се оплакват от липса на вода и ограничен достъп до имотите си
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
Румен Христов: Ще бъде по-сериозен проблем, ако поставяме под съмнение европейския курс на страната
След стрелбата на плаж „Кабакум“: Какво е състоянието на пострадалите мъже?
Втора среща ЕС - Молдова: Фокус върху реформите и върховенството на закона