Договорът между Асоциация по ВиК за област Кюстендил и „Кюстендилска вода" ЕООД е вече факт. Той бе подписан на извънредно заседание на ВиК-асоциацията от областния управител Виктор Янев, в качеството му на председател на асоциацията и директора на водното дружество инж.Георги Георгиев. Договорът бе подписан в присъствието на представители на регионалното министерство, както и на общините Кюстендил, Рила, Бобов дол, Трекляно и Невестино.
С подписване на договора се очаква да се подобрят ВиК услугите, които получават потребителите. Срокът е в рамките на 15 години, а водният оператор се задължава да инвестира не по-малко от 6 милиона лева във ВиК мрежата.
Виктор Янев - областен управител: "Естествено подобряване най-вече услугите на водоснабдяване и канализация, разширяване на мрежата, както и подобряване на съоръженията за експлоатация."
Договорът е и част от стъпките за консолидиране на водния оператор за цялата област с цел усвояване на европейски средства по проекти във ВиК сектора през следващия програмен период до 2020 година.
Консолидиране на водния оператор ще стане факт, след като и общините Дупница и Сапарева баня се присъединят към територията на ВиК асоциацията.
Шофьорът, врязал се в автобус на "Челопешко шосе", се движел с над 150 км/ч (ОБЗОР)
Двамата шофьори, причинили катастрофа с автобус в София, са с чешки шофьорски книжки
Променят движението по бул. "Княгиня Мария Луиза" заради реконструкция на трамвайния релсов път
10 линейки, две жертви и 9 пострадали при катастрофата на "Челопешко шосе"
Полицията разследва причините за катастрофата на "Челопешко шосе" в София
Шофьорът, врязал се в автобус на "Челопешко шосе", се движел с над 150 км/ч (ОБЗОР)
Двамата шофьори, причинили катастрофа с автобус в София, са с чешки шофьорски книжки