Първото изстрелване на ракета от новия руски космодрум Восточний беше отложено по технически причини. Минута и половина преди старта, датчик е показал отклонение на един от показателите на ракетата носител "Союз".
Според специалисти, отмяната на старта е рутинна процедура и често се случва на стартовите площадки. Руският президент Владимир Путин също е бил на космодрума Восточний.
Ракета-носител "Союз" трябва да изведе в орбита апаратите "Ломоносов", "Аист" и наноспътник. Изстрелването е насрочено за утре.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Холивуд и ЕП обединяват усилия в защита на човека в ерата на изкуствения интелект
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)