Разширената отсечка на булевард "Александър Малинов" от булевард "Андрей Сахаров" до "Цариградско шосе" вече е отворена за движение. Очаква се след ремонта трафикът в ж.к. "Младост" да се облекчи значително. Реконструкцията е на стойност 1 милион 650...
Разширената отсечка на булевард "Александър Малинов" от булевард "Андрей Сахаров" до "Цариградско шосе" вече е отворена за движение. Очаква се след ремонта трафикът в ж.к. "Младост" да се облекчи значително. Реконструкцията е на стойност 1 милион 650 хиляди лева.
Ремонтираният участък от 1,1 км беше пуснат за движение предсрочно тази сутрин. Булевардът е разширен в двете посоки с по една допълнителна лента.
"Съответно това облекчава максимално движението от "Цариградско шосе" до булевард "Сахаров"", каза кметът на София Йорданка Фандъкова.
До 21 август ще бъдат готови и тротоарите, а осветлението ще бъде подменено с енергоспестяващо. В този срок ще бъде ремонтиран и друг пътен участък.
"От метростанция "Балан" до Бизнес парка, който е изцяло нов булевард, пробив, така че да се осигури шестлентов булевард от "Цариградско шосе" до Южната дъга", добави кметът.
Освен ремонтите по пътната инфраструктура в столицата, предстои и обновяване на подлеза пред Централна гара. Столичната община вече е възложила на Пазари "Възраждане" почистването, ремонтирането и облагородяването на занемареното пространство.
"Хората са полудели просто": Дни преди Коледа голямото пазаруване е в разгара си
Коледно ретро пътешествие в София: От днес тръгва безплатният "Коледен автобус"
Турция вдига таксите за преминаване на търговски кораби през Босфора и Дарданелите