Американското министерство на отбраната е похарчило 58 млрд долара последните две десетилетия за създаване на нови оръжия, които обаче така и не били създадени, разкри изданието "Вашингтон икземинър". То се позовава на новия доклад на зам-министъра по отбраната Франк Кендъл.
Проведената проверка вътре в Пентагона показала, че са били задействани и финансирани 23 скъпоструващи програми, но след това те били отменени, макар за тях да са били похарчени милиарди долари. Най-ярък пример в това отношение е проектът за т.нар. бойна система на бъдещето. Тя е предвиждала формирането на бойни части, които щели да бъдат въоръжени с безпилотна техника, свързана с обща компютърна система. Работата по този проект вървяла от 2003 до 2009 година, но след той бил зарязан, а похарчени пари достигнали 20 милиарда долара.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Нови студентски протести организират в Сърбия с призив за предсрочни парламентарни избори