Петна от мазут са се появили през уикенда на къмпинг "Добруджа" край Шабла. От РИОСВ-Варна информират, че са извършили проверка и са дали предписание на общината плажът да бъде почистен. Днес това е било направено.
От екоинспекцията са установили замърсяване на около 100 квадратни метра на плажната ивица в местността Тузлата.
Според кметът на Шабла Мариян Жечев при подобни замърсявания трудно може да се установи източникът. По думите му предвид североизточните течения в района, вероятно замърсяването не е станало в наши води.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите