Зрители на БНТ 2 сигнализираха за проблеми с боклука в центъра на София. Жителите на района около Докторската градина се оплакват, че боклукът от кофите там не е събиран около една седмица. Оказа се, че подобен проблем след празници има и във...
Зрители на БНТ 2 сигнализираха за проблеми с боклука в центъра на София. Жителите на района около Докторската градина се оплакват, че боклукът от кофите там не е събиран около една седмица. Оказа се, че подобен проблем след празници има и във Варна.
Новата година започна със стария боклук в центъра на София. Хората, които живеят и работят в района, се оплакват, че от края на миналата година нито една фирма не е минала да почисти. А боклукът се разнася всеки ден.
Стефан има заведение на тази улица. Той споделя, че една седмица след като кофата е запалена и боклуците се търкалят по земята, не е дошла фирма, която да почисти. А боклукът пред заведението му спира някой от клиентите.
Друг проблем за хората, които живеят и работят в района, се оказва местоположението на кофите, което затруднява движението.
Проблеми с извозването на боклука след празниците има и във Варна. От няколко дни улица "Стара планина" в Морската столица се е превърнала в сметище. В района на автогарата положението с боклука е същото. От община Варна съобщиха, че проблеми с извозването на сметта има само във високите части на града, защото пътищата са заледени и автомобилите стигат трудно до там. Ако има нарушаване на графиците без основателна причина, сметоизвозващите фирми ще бъдат глобени.
Необичайно близка среща в морето: Делфини “танцуваха” край джет в Бургаския залив
Приключиха частичните местни избори в поморийското село Бата и сливенското Чинтулово
Пътна карта за край на войната: САЩ и Иран след края на първия тур преговори в Швейцария
Грижата за психичното здраве и реформите: Водещи специалисти участваха на форум в София
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация