Фондът за развитие на Летище Пловдив съобщи, че вече са в продажба билети от зимното разписание за 2017 г. по новообявените маршрути Пловдив-Милано и Пловдив-Брюксел. Новооткритите дестинации, които ще бъдат обслужвани от нискотарифен превозвач с по два полета седмично, са в резултат на съвместната работа на Фонда за развитие на Летище Пловдив и Летище Пловдив.
Новите полети от и до двата европейски града съществено ще допринесат за увеличението на чуждестранни туристи, което ще популяризира Пловдив и региона като атрактивна туристическа и културна дестинация.
Фондът за развитие на Летище Пловдив функционира от 2010 година. Той е първото по рода си обединение в страната, което подкрепя развитието на авиационната индустрия на регионално ниво. Негови членове са общините Пловдив, Родопи, Асеновград, Куклен, Хисаря, Калояново, Първомай, Раковски.
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" е затворена в двете посоки
"Винаги се усмихвам, това отваря сърцата": Чужденци попълват незаетите места за шофьори в столичния градски транспорт
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив