При пълна мобилизация и работа на 24-часов режим продължават дейностите по демонтиране на старата осветителна конструкция в тунел „Ечемишка“ на АМ „Хемус“. Целта е движението в тръбата за София да бъде възстановено възможно най-бързо и да се улесни трафикът при осигурена безопасност. Това съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура".
Днес - 10 февруари, от 6 до 10 часа и от 16 до 20 часа се ограничава движението на камионите над 12 т по АМ „Хемус“ в участъка София - Ябланица и по път I-1 София - Ботевград. По този начин се осигуряват по-добри условия за шофьорите от и към столицата, които в края на работната седмица обичайно са повече. Обходният маршрут за шофьорите на товарни автомобили над 12 тона е през Искърското дефиле - по път II-16 София-Нови Искър - Своге - Ребърково, съобщават още от пътната агенция.
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско
Американска делегация отчете напредък на България по пътя към безвизов режим със САЩ
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско