Все още няма подадено заявление за преместване на проблемното дете от 19-о СУ "Елин Пелин" в София. И днес учениците от 3 "В" клас продължават да провеждат часовете си в друга сграда. В последния си ден като заместник-министър на образованието Диян Стаматов заяви, че е разговарял с директора на училището и я е помолил да преосмисли решението си. Арнаудова обаче е била категорична, че напуска поста.
Пред БНТ Стаматов заяви, че решението в случая с преместването на проблемното дете от 19-то училище може да бъде взето единствено от майката, а начинът, по който това се е случило, е възможно най-либералният, допълни той. В защита на сега действащия закон за образование, чиито механизми ръководството на 19-о училище поставя под съмнение, заместник-министърът в оставка заяви, че проблемът идва от отказа на родителите да комуникират с институциите, а не от друго.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи