Българската национална телевизия получи награда от Браншовата асоциация "Пътна безопасност" за медия, която допринася за безопасното движение по пътищата.
Преди 8 години БНТ беше единствената телевизия, която заедно със Столична община сложи началото на Националната кампания "Спри, детето запази".
В рамките на тази кампания през годините БНТ се опита да допринесе за толерантността на пътя и по-голяма информираност на най-малките участници в движението
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг