ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Световният ден на здравето и физическата активност отбелязаха в Благоевград

Чете се за: 00:50 мин.
У нас

Доброволци от Българския червен кръст в Благоевград отбелязаха 10 май, Световният ден на здравето и физическата активност. Инициативата премина под мотото „Движението – това е здраве”. С много спортни и забавни игри доброволците показаха на децата и жителите на областния град колко важен е спортът и физическата подготовка за доброто здравословно състояние на всеки човек.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      В Благоевград в спортните игри първи се включиха ученици от Началното училище “Станислав Доспевски” в Самоков, които бяха тръгнали на едноседмична ваканция в курортния град Сандански. Децата играха футбол, бадмингтон и федербал. Други пък изразиха своето отношение към спорта чрез рисуване. Надскачането с чували се оказа най-забавната детска игра.

      Юлия Коначийска, класен ръководител от Начално училище “Станислав Доспевски” в Самоков:
      Има секции по спорт, в които се включват и правим така, че децата да се включват в различни спортни събития. Децата са много енергични и ако искаш да ги купиш за тази идея, е много лесно”
      Йордан Марков:
      Обичам страшно много да вървя пеш, и всеки ден поне по час два вървя пеш. не тичам, но и вървенето пеша помага за здравето.

      Според доброволците все повече хората прекарват голяма част от деня си пред компютрите, работейки или само за да се забавляват с виртуални игри. Но дори и тогава можем да подобрим физическата си активност с леки упражнения.

      Симеон Йорданов, доброволец на Българския червен кръст в Благоевград:
      “Като седим пред компютъра, като работим пред компютъра, е хубаво поне на всеки час да станем, да се пораздвижим, дори и да си налеем вода. Да станем, да клекнем два пъти, за да може да раздижим кръвта в себе си. Това са прости активности, които можем да правим ежедневно.”

      Младежите доброволци от червенокръстката организация посъветваха хората да отделят повече време за спорт, разходки сред природата, както и за танци.

      ТОП 24

      Най-четени

      Водещи новини

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?