ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Създават единен регистър на продажбите, извършвани от синдиците

bnt avatar logo от Източник: БТА
A+ A-
Чете се за: 00:15 мин.
Икономика

Започва работа по създаването на единен регистър на продажбите, извършвани от синдиците. Това каза Мария Шукерова - председател на Асоциацията на синдиците в България в националния пресклуб на БТА. Тя уточни, че целта на този регистър е информацията да достига до по-голям кръг лица.

създават единен регистър продажбите извършвани синдиците

У нас има вписани 250 синдици. Производството по несъстоятелност е единствен начин за уреждане на отношенията между длъжник и кредитор. Много хора не са наясно с ролята на синдика в производството по несъстоятелност, каза Шукерова.

Предвижда се новата асоциация да има срещи с асоциацията на работодателите и на банките.

Според експертите професията трябва да е прозрачна, да се ползва с престиж в обществото. Затова и асоциацията ще има етичен кодекс. Освен това от организацията направиха заявка за работа в нормотворческия процес

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?