На 14 април Столичният общински съвет ще гласува предложението на Центъра за градска мобилност за увеличение на цената на билетчето за градския транспорт. Повишаване на цените на картите обаче няма да има - това заяви кметът на София Йорданка Фандъкова в ефира на БНТ. Тя обясни, че с картите пътуването пада под 50 стотинки, а разликата се дофинансира от бюджета на Общината.Йорданка Фандъкова, кмет на София: "Всяко нещо си има цена. Общината ежегодно дофинансира именно цените на тези карти с 95 милиона лева. Това са пари от данъците на всички. Помислили сме за хората с ниски доходи и затруднено положение."
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата