Перфектен старт за първите ракети на България на Уимбълдън. Григор Димитров и Цветана Пиронкова постигнаха победи в първия кръг на тревните кортове в Лондон.
Димитров се справи в три сета с аржентинеца Диего Шварцман за час и 50 минути. Интрига имаше единствено в първия, в който след разменени пробиви се стигна до тайбрек, спечелен от Григор със 7:4. В следващите две части българинът тотално доминираше и ги затвори при 6:2 и 6:2.
Цветана Пиронкова надигра италианката Сара Ерани с категоричното 6:1, 6:4. Във втория кръг пловдивчанката ще се изправи срещу бившата номер едно в света Каролине Вожняцки от Дания.
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района