Министерството на здравеопазването ще оповести на 4 февруари конкретните мерки, с които да бъдат прекратени злоупотребите при издаването на ТЕЛК решенията. Това каза в студиото на сутрешния блок на БНТ заместник-министърът на здравеопазването Жени Начева. Тя обеща затягане на контрола в системата и по-стриктно събиране на информация за здравословното състояние на хората, кандидатстващи за инвалидна пенсия.
Жени Начева, заместник-министър на здравеопазването: В момента в системата на ТЕЛК информация съществува единствено и само за медицинските документи, с които лицето се е явило пред комисията, които могат да бъдат издадени от последното лечебно заведение, в което лицето е било. Сега искаме цялата налична документация за лицето - от явяването при общопрактикуващ лекар, да бъде въведена в системата, както и етапите на проследяване на състоянието му след явяването пред ТЕЛК. По този начин ще знаем цялото здравно досие на пациента и ще е наистина ясно и безспорен факт от какво той се лекува и наблюдава.
Никола Минчев: Този бюджет не показва реформи, а увеличава разходите за администрацията
Борислав Гуцанов, БСП: Това е преходен бюджет, но 131 гласа в парламента не бива да се пропиляват
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°