Според прокуратурата действията му са създали реална опасност за здравето на гражданите
Повдигнаха обвинение на 16-годишно момче за стрелбата по автобус от градския транспорт в Перник. Инцидентът стана на 8 май в квартал "Изток", съобщиха от Районната прокуратура.
По данни на разследването непълнолетният е произвел няколко изстрела с въздушен пистолет по автобус по линия №20 в близост до търговски обект. По време на нападението в превозното средство са се намирали трима пътници, шофьорът и кондукторът. Пострадали няма.
При стрелбата са счупени три странични стъкла на автобуса. Според прокуратурата действията на извършителя са създали реална опасност за здравето на гражданите и са нарушили грубо обществения ред.
С постановление от 11 май младежът е привлечен като обвиняем за хулиганство, отличаващо се с изключителна дързост. Спрямо него е взета мярка за неотклонение "надзор на инспектор при детска педагогическа стая" към Второ РУ – Перник.
Разследването по случая продължава под надзора на Районната прокуратура в Перник.
Конституционният съд обяви за противоконституционно решението за присъединяване към Съвета за мира
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Проверяват случай на осъждан за педофилия мъж, назначен като охранител в училище
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра