ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Кутия с цигари "засилила и обърнала" трамвая в...
Чете се за: 02:37 мин.

ЗАПАЗЕНИ

388 сигнала за нарушения на изборното законодателство са получени в МВР

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:17 мин.
У нас
388 сигнала нарушения изборното законодателство получени мвр
Слушай новината

До момента в структурите на МВР са получени 388 сигнала за нарушаване на изборното законодателство и политическите права на гражданите. Образувани са общо 97 досъдебни производства. Това съобщи служебният вътрешен министър Калин Стоянов във Фейсбук.

"Продължава ефективното взаимодействие с ЦИК, РИК, общинските и областните администрации, като се поддържа ежедневен контакт на всички нива за безпроблемното протичане на изборния ден", пише още Стоянов.

По думите му с интерактивната географска карта, която е въведена за първи път миналата година, в реално време се контролират постъпилите сигнали.

"Това дава възможност да вземаме необходимите решения за пренасочване на сили и по този начин да избегнем ситуации, при които може да има купуване на гласове. Сформираното Национално междуведомствено звено между Прокуратурата на Република България, МВР и ДАНС, както и създаденият във вътрешното министерство Оперативен щаб, продължават активно своята дейност за гарантиране честността на вота", подчертава вътрешният министър.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Голям пожар пламна край Сопот
Чете се за: 00:30 мин.
У нас
Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?