В Бургас, освен рафинерията, се проверява и нефтеното пристанище в Росенец
Екипи на Агенция "Митници" влязоха на проверка в "Лукойл Нефтохим Бургас". Причината е извършване на инвентаризация и документиране на наличните количества суров петрол и нефтопродукти от Русия.
От днес, 1 януари, влиза в сила забраната бургаската рафинерия да изнася продукти, произведени от руски петрол, а от 1 март да преработва петрол с произход Русия.

Проверките днес се извършват в изпълнение на закона за контрол при прилагане на ограничителните мерки, с оглед действията на Русия в Украйна.

В Бургас, освен рафинерията, се проверява и нефтеното пристанище в Росенец.
Проверки има в над 50 данъчни склада на територията на страната.
В акцията участват близо 150 служители на Агенция "Митници".
Текст: Давид Сукнаров
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата