Алекс Донски ще играе за титлата на двойки в Словения след два успеха за един ден

23:11, 30.06.2023
александър донски четвъртфинал анталия

Българският тенисист Александър Донски постигна две победи в рамките на един ден и така се класира за финала в турнира на двойки от веригата на ITF в Целе, Словения с награден фонд 15 хиляди долара.

Донски в тандем с австралиеца Захария Зак-Талич започнаха деня с мача си от четвъртфиналите, в който победиха словенците Тилен Ковач и Яка Протич Закели с 6:3, 7:5 за 75 минути игра.

Малко по-късно двойката, поставена под №1, се справи и с Андрин Казанова и Тимофей Степанов от Швейцария с 6:3, 6:3 за малко повече от час игра и така достигнаха до спора за трофея.

Утре, в мача за титлата Донски и Зак-Талич ще играят срещу вторите поставени Якуб Никод от Чехия и Бувайсар Гадамаури от Белгия.

Александър Донски има в кариерата си 10 трофея от турнири на двойки на ITF и 9 загубени финала. Неговият партньор от Австралия има далеч по-малко успехи, като на сметката си има само една спечелена титла при дуетите от Канбера миналата година.